Versenyeredményeink 1980 -

A szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium országos tanulmányi versenyeken kiemelkedően szerepelt tanulói...

A tehetséggondozást a Móricz Zsigmond Gimnázium tanárai a kezdetektől fogva a legfontosabb feladatok között tartották és tartják számon. A tanulók tehetségének kibontakoztatásához szükség van erőpróbákra, tudásuk mások tudásával való összehasonlítására. Ennek egyik hagyományos formája a tanulmányi versenyeken való részvétel. Egy tanuló tehetségét és a közös munka mennyiségét, minőségét kizárólag a versenyeken elért sikerekkel mérni nem lehet. A megszületett eredmények elismerése és számontartása mégis fontos a két fél munkájának megbecsülése és a hagyományos értékek megőrzése szempontjából. Ezeket figyelembe véve adjuk közre az iskola történetében a legnagyobb sikereket elért tanulóink névsorát, időrendbe szedve.

Ugrás a táblázat aljára

Név

Osztály

Év

Verseny

Tanára

Csesznák András

II.b

1980

Az Arany Dániel matematikai verseny 1. helyezettje

Bartha Gábor

Pongrácz Erika

III.a

1981

A történelem OKTV döntőjén miniszteri dicséretben részesült

Stein Csabáné

Csesznák András

III.b

1981

A matematika OKTV 13. helyezettje

Bartha Gábor

Csesznák András

IV.b

1982

A matematika OKTV 17. helyezettje

Bartha Gábor

Puppán István

IV.b

1982

A fizika OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Egner Kálmán

Leitereg András

I.a

1983

Az Irinyi János kémiaverseny 10. helyezettje

Maknics Gábor

Incze Attila

II.d

1983

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Riesz Ferenc

IV.a

1983

A fizika OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Egner Kálmán

Kollát Emma

IV.c

1983

A kémia OKTV döntőjén miniszteri dicséretben részesült

Fehér Andrásné

Leitereg András

II.a

1984

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Leitereg András

II.a

1984

A Mikola Sándor fizikaverseny 9. helyezettje

Maknics Gábor

Révész Simon

II.b

1984

A Kitaibel Pál biológiaverseny 11. helyezettje

Dr. Szabó Sándor

Németh Ildikó

I.a

1985

Az Irinyi János kémiaverseny 10. helyezettje

Maknics Gábor

Tóth Judit

I.a

1985

Az Irinyi János kémiaverseny 15. helyezettje

Maknics Gábor

Bene Gabriella

IV.b

1985

Az Országos Gépíró Tanulói Verseny 1. helyezettje

Kapás Ferencné

Tóth Judit

II.a

1986

A Kitaibel Pál biológiaverseny 6. helyezettje

Retezi Lászlóné

Tóth Judit

II.a

1986

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Winter Ágnes

II.a

1986

Az Irinyi János kémiaverseny 14. helyezettje

Maknics Gábor

Leitereg András

IV.a

1986

A Nemes Tihamér számítástechnikai verseny döntőjében szerepelt

Herczeg Katalin

Leitereg András

IV.a

1986

A fizika OKTV 3. helyezettje

Maknics Gábor

Leitereg András

IV.a

1986

A fizikai Diákolimpián (London) 4. helyezést elért magyar csapat tagja

Maknics Gábor

Huszár Andrea

IV.c

1986

A német nyelvi OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Csigéné Várnay Judit

Mátrai Márta

IV.d

1986

A német nyelvi OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Csigéné Várnay Judit

Kosztolányi András

I.a

1987

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Fehér Andrásné

Németh Ildikó

III.a

1987

A kémia OKTV döntőjén miniszteri dicséretben részesült

Maknics Gábor

Tóth Judit

III.a

1987

A kémia OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Maknics Gábor

Winter Ágnes

III.a

1987

A kémia OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Maknics Gábor

Baranyai Zsolt

I.a

1988

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Kosztolányi András

II.a

1988

Az Irinyi János kémiaverseny 15. helyezettje

Fehér Andrásné

Németh Ildikó

IV.a

1988

A kémia OKTV 20. helyezettje

Maknics Gábor

Németh Ildikó

IV.a

1988

A német nyelvi OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Dr. Berényi Istvánné

Tóth Judit

IV.a

1988

A biológia OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Retezi Lászlóné

Tóth Judit

IV.a

1988

A kémia OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Maknics Gábor

Winter Ágnes

IV.a

1988

A kémia OKTV 19. helyezettje

Maknics Gábor

Fibi Zoltán

IV.c

1988

A matematika OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Kun Péter

Kosztolányi András

III.a

1989

A kémia OKTV-n miniszteri dicséretben részesült

Fehér Andrásné

Sárvári Tünde

IV.b

1989

A orosz nyelvi OKTV döntőjén miniszteri dicséretben részesült

Csigéné Várnay Judit

Pini Sándor

IV.d

1989

A matematika OKTV 17. helyezettje

Kun Péter

Horváth Ferenc

I.a

1991

Az Irinyi János kémiaverseny 7. helyezettje

Maknics Gábor

Erdei Tamás

I.a

1991

A Mikola Sándor fizikaverseny 16. helyezettje

Egner Kálmán

Kubatovics Ferenc

II.a

1991

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Kubatovics Ferenc

II.a

1991

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Bartha Krisztina

III.d

1991

A történelem OKTV döntőjén miniszteri dicséretben részesült

Szarvas Rita

Erdei Tamás

II.a

1992

A Nemes Tihamér számítástechnikai verseny 13. helyezettje

Herczeg Katalin

Erdei Tamás

II.a

1992

Az Arany Dániel matematikai verseny országos döntőjében szerepelt

Bartha Gábor

Erdei Tamás

II.a

1992

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Vámos Attila

II.a

1992

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Török Márton

II.a

1993

Az Arany Dániel matematikai verseny döntőjén dicséretben részesült

Bartha Gábor

P.Tóth Béla

II.b

1993

Az Arany Dániel matematikai verseny döntőjében szerepelt

Kun Péter

Erdei Tamás

III.a

1993

A Nemes Tihamér számítástechnikai verseny döntőjében szerepelt

Herczeg Katalin

Mikos Éva

IV.b

1993

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 14. helyezettje

Sereginé Székács Csilla

Pásztor Judit

I.a

1994

Az Irinyi János kémiaverseny 15. helyezettje

Maknics Gábor

Tregele Katalin

II.c

1994

A francia nyelvi OKTV 8. helyezettje

Kiss Anna

Pásztor Judit

II.a

1995

Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Nyáguly Judit

II.b

1995

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében szerepelt

Szarvas Rita

Bélavári Csilla

III.b

1995

A történelem OKTV 20. helyezettje

Dr. Cseriné Andirkó Éva

Révész Katalin

IV.c

1995

A magyar nyelvi OKTV országos döntőjében szerepelt

Sándor Judith

Pásztor Judit

III.a

1996

A német nyelvi OKTV 5. helyezettje

Gátfalviné Sárvári Margit

Tomacsek Kristóf

IV.a

1996

A Nemes Tihamér számítástechnikai verseny döntőjében szerepelt

Leitereg András

Molnár Kata

IV.c

1996

A francia nyelvi OKTV 9. helyezettje

Kiss Anna

Nott Írisz

III.a

1997

A francia nyelvi OKTV 4. helyezettje

Kiss Anna

Nyáguly Judit

IV.b

1997

A magyar nyelvi OKTV 2. helyezettje

Szarvas Rita

Sólyom Emese

11.b

1998

A Lyka Károly művészettörténeti verseny döntőjében szerepelt

Pirk László

Szekér András

11.b

1998

A német nyelvi OKTV 4. helyezettje

Csigéné Várnay Judit

Oltai Katalin

12.b

1998

A Lyka Károly művészettörténeti verseny 15. helyezettje

Pirk László

Balassa Eszter

12.b

1999

A francia nyelvi OKTV 2. helyezettje

Kiss Anna

Losonci Fatime

12.c

2001

Az angol nyelvi OKTV 6. helyezettje

Rumli Antal

Jekkel Nóra

12.b

2002

A francia nyelvi OKTV 2. helyezettje

Kiss Anna

Wonhaz Annamária

12.b

2002

A német nyelvi OKTV 4. helyezettje

Soósné Balogh Anikó

Hernádi Nikolett

10.a

2003

A Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Horváth Kitti

10.a

2003

A Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében szerepelt

Maknics Gábor

Szomolányi Tamás

10.a

2003

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében szerepelt

Rózsa Sándor

Maknics Anita

9.b

2004

A Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében szerepelt

Kónya Noémi, Maknics Gábor

Maknics Anita

9.b

2004

Az Arany Dániel matematikai verseny 20. helyezettje

Szilágyi Szeréna

Győrffy Dániel

11.a

2004

Az informatikai OKTV országos döntőjében szerepelt

Szalainé Ficzere Julianna

Tamás Éva

12.b

2004

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny döntőjében szerepelt

Kerezsi Csaba

Kömény Kristóf

10.a

2005

A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének döntőjébe jutott

Kosikné Kettős Mariann

Maknics Anita

10.b

2005

Az Arany Dániel matematikai verseny 15. helyezettje

Bartha Gábor

Egressy Dóra

12.c

2006

A francia nyelvi OKTV 14. helyezettje

Dr. Cseriné Andirkó Éva

Lázár Alexandra

12.b

2006

A rajz és vizuális kultúra OKTV 5. helyezettje

Pataki Evelin

Kömény Kristóf

12.a

2007

Az angol nyelvi OKTV 25. helyezettje

Rumli Antal

Deim Balázs

12.c

2007

A rajz és vizuális kultúra OKTV 19. helyezettje

Pataki Evelin

Somogyi Hanna

12.d

2007

A rajz és vizuális kultúra OKTV 26. helyezettje

Pataki Evelin

Laczkó Dávid

9.a

2007

A Curie Kémia Emlékverseny 10. helyezettje

Kónya Noémi, Maknics Gábor

Batuska Ágnes

11. c

2008

A rajz és vizuális kultúra OKTV 22. helyezettje

Pataki Evelin

Németh Lilla

11. c

2008

A rajz és vizuális kultúra OKTV 29. helyezettje

Pataki Evelin

Maknics András

9. re

2008

A Mikola Sándor fizikaverseny 3. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Tamás Zsolt

9. re

2008

A Mikola Sándor fizikaverseny 26. helyezettje

Rózsa Sándor

Maknics András

9. re

2008

Az Arany Dániel matematikai verseny döntőjében szerepelt

Bartha Gábor

Tamás Zsolt

9. re

2008

Az Arany Dániel matematikai verseny döntőjében szerepelt

Bartha Gábor

Maknics András

9. re

2008

A Curie Kémia Emlékverseny 7. helyezettje

Maknics Gábor

Laczkó Dávid

10. re

2008

A Curie Kémia Emlékverseny 7. helyezettje

Maknics Gábor

Török Marianna

10. re

2008

A Curie Kémia Emlékverseny 23. helyezettje

Maknics Gábor

Kocsis Dávid

10. nye

2008

A Középiskolások Angol Nyelvi Verseny 3. helyezettje

Rumli Antal

Sütő Nóra

10. hu

2008

A Középiskolások Angol Nyelvi Verseny döntőjébe jutott

Rumli Antal

Maknics András

9. re

2008

A KöMaL fizika elméleti feladatok versenyének 3. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Kézdi Karolina

11. hu

2009

A mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 18. helyezettje

Kerezsi Csaba, Szarvas Rita

Maknics András

10. re

2009

A Mikola Sándor fizikaverseny 11. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Tamás Zsolt

10. re

2009

A Mikola Sándor fizikaverseny 38. helyezettje

Rózsa Sándor

Lengyel Márton

10. re

2009

A Curie Kémia Emlékverseny 7. helyezettje

Maknics Gábor

Tamás Zsolt

10. re

2009

A Curie Kémia Emlékverseny 13. helyezettje

Maknics Gábor

Tamás Zsolt

10. re

2009

A Gordiusz matematikai tesztverseny 11. helyezettje

Bartha Gábor

Tamás Zsolt

10. re

2009

Az Arany Dániel matematikai verseny 13. helyezettje

Bartha Gábor

Maknics András

10. re

2009

A KöMaL fizika elméleti feladatok versenyének 1. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Maknics András

10. re

2009

A KöMaL fizika mérési feladatok versenyének 5. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Kocsis Dávid

12. nye

2010

Az angol nyelvi OKTV 17. helyezettje

Rumli Antal

Maknics András

11. re

2010

A fizika OKTV 3. helyezettje

Maknics Gábor, Rózsa Sándor

Lengyel Márton

11. re

2010

A kémia OKTV 24. helyezettje

Maknics Gábor

Tamás Zsolt

11. re

2010

A kémia OKTV 29. helyezettje

Maknics Gábor

Tamás Zsolt

11. re

2010

A Gordiusz matematikai tesztverseny 4. helyezettje

Bartha Gábor

Tamás Zsolt

11. re

2010

A VegyÉsztorna középiskolai kémia feladatmegoldó verseny 17. helyezettje

Maknics Gábor

Lengyel Márton

11. re

2010

A VegyÉsztorna középiskolai kémia feladatmegoldó verseny 19. helyezettje

Maknics Gábor

Lengyel Márton

11. re

2010

A Curie Kémia Emlékverseny 7. helyezettje

Maknics Gábor

Havasi Márta Eszter

10. b

2010

A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 11. helyezettje

Csallóné Bárányos Gabriella

Boczán Zsófia

10. c

2010

A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 10. helyezettje

Rumli Antal

Paál Alexandra

9. e

2010

A Zipernowsky Angol Nyelvi Verseny 3. helyezettje

Rumli Antal

Rudas Tamás

9. e

2010

A Zipernowsky Angol Nyelvi Verseny 11. helyezettje

Rumli Antal

Rudas Tamás

10.e

2011

A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 1. helyezettje

Rumli Antal

Hegedüs Hajnalka

9.e

2011

A Zipernowsky Angol Nyelvi Verseny 6. helyezettje

Rumli Antal

Lengyel Márton

Maknics András

Tamás Zsolt

12.re

2011

A MOL Freshhh Junior természettudományi csapatversenyének 1. helyezettje

Maknics Gábor

Tamás Zsolt

12.re

2011

A matematika OKTV döntőjében szerepelt

Bartha Gábor

Tamás Zsolt

12.re

2011

A kémia OKTV 29. helyezettje

Maknics Gábor

Lengyel Márton

12.re

2011

A kémia OKTV 20. helyezettje

Maknics Gábor

Lengyel Márton

12.re

2011

A Curie Kémia Emlékverseny 9. helyezettje

Maknics Gábor

Schmidt Kornél

12.re

2011

Az angol nyelvi OKTV 34. helyezettje

Rumli Antal

Maknics András

12.re

2011

A KöMaL fizika elméleti feladatok versenyének 5. helyezettje

Maknics Gábor

Szombati József

10.e

2012

Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 7. helyezettje

Kosikné Kettős Mariann

Kézdi Klementina

11.b

2012

A mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 15. helyezettje

Elszeszer Valéria, Kerezsi Csaba

Bárdos Bence

12.e

2012

A mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 24. helyezettje

Kerezsi Csaba

Havasi Márta Eszter

12.b

2012

A francia nyelvi OKTV 20. helyezettje

Dr. Cseriné Andirkó Éva

Havasi Márta Eszter

12.b

2012

Francia Nyelvi és Országismereti Verseny 10. helyezettje

Dr. Cseriné Andirkó Éva

Majszin Virág

Németh Illés

Rudas Tamás

10.c

10.c

11.e

2012

Curie Környezetvédelmi csapatversenyének 13. helyezett csapata

Keresztes Jusztina

Kiss Daniella 9.e 2014 A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 19. helyezettje Csallóné Bárányos Gabriella
Polonkai Dóra 10.c 2014 A Középiskolások Angol Nyelvi Versenyének 20. helyezettje Csallóné Bárányos Gabriella

Share